Sweetie Aoud

© Fotografia autorstwa Planar Parfums. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, dystrybucja oraz jakiekolwiek wykorzystywanie bez zgody właściciela praw autorskich jest surowo zabronione.

Roja Parfums

Marka

Roja Parfums

Strona www

https://rojaparfums.com

Perfumiarz

Roja Dove

Rok premiery

2015

Płeć

Unisex

Dominująca nuta

Oud

Opis perfum

Jeśli jest jedno miejsce, do którego chciałbym się teraz teleportować, to jest nim Portugalia. Uwielbiam tam wracać, to piękny kraj o dużo bardziej przyjaznym klimacie niż Polska (dziś zobaczyłem pierwszy śnieg...) Co bym wtedy zrobił? Zamówiłbym kawę w towarzystwie niesamowicie pysznego, uświęconego tradycją portugalskiego słodkiego ciasta - Pastéis de Nata, a dokładniej starej „tajnej receptury” klasztoru. Co powiesz na zrobienie małej Portugalii w domu?

Nigdy nie byłem fanem perfum gourmand, być może dlatego, że większość znanych mi zapachów (z kilkoma wyjątkami) wydawała mi się bardzo syntetyczna i tania. Możliwe jest jednak stworzenie perfum z kategorii gourmand, bardzo słodkich, ale nie lepkich, a jednocześnie wyjątkowych i niezwykle wyrafinowanych. Roja Dove poradził sobie z tym wyczynem tworząc Sweetie Aoud. Jeśli spojrzymy na inne perfumy zbudowane wokół cennego surowca jakim jest oud, Sweetie Aoud to bardzo zaskakująca kompozycja. Ten dymny gourmand otwiera się apetycznym akordem "Patisserie" w towarzystwie bergamotki i dzięgla, przypominając mi zapach emanujący ze wspomnianej słynnej piekarni w Belém. Ten akord towarzyszy nam podczas ewolucji tych perfum, ale jest najbardziej intensywny (naprawdę intensywny) na początku, co dla niektórych może być szokującym doznaniem. Wyczuwalna jest również bardzo wyraźnie róża stulistna (róża majowa), która sama w sobie ma bardzo złożony profil zapachowy. W połączeniu z kadzidłem, żywicami balsamicznymi (labdanum, gurjum), przyprawami (kardamon, kminek) i nutami drzewnymi z oud, który kryje się za wyrafinowaną słodyczą, powstaje bardzo głęboka, tajemnicza mieszanka, która w mgnieniu oka poprawia nastrój.

To moje ulubione perfumy gourmand, które uważam za idealny unisex, lekko skłaniający się w stronę męską. Są to też jedne z najtrwalszych perfum, jakie posiadam.

Inne perfumy marki Roja Parfums

Zobacz również