Oligarch Eau de Parfum

© Fotografia autorstwa Planar Parfums. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, dystrybucja oraz jakiekolwiek wykorzystywanie bez zgody właściciela praw autorskich jest surowo zabronione.

Roja Parfums

Marka

Roja Parfums

Strona www

https://rojaparfums.com

Perfumiarz

Roja Dove

Rok premiery

2018

Płeć

Unisex

Dominująca nuta

Jagody jałowca

Opis perfum

Może to właśnie z powodu nazwy Oligarch nie jest zbyt popularnym zapachem w perfumowej społeczności. Jestem trochę zaskoczony, bo zdecydowanie zasługuje na więcej uwagi. Oligarch to mocny zapach, bardzo męski i jak zawsze w przypadku Roja Parfums, pełen wyrafinowania i jakości.

To bardzo bogata kompozycja, zawierająca wiele doskonale skomponowanych składników. Można go nazwać szyprem, ale z pewnością jest to szypr w nowoczesnym wydaniu, ponieważ nie ma tu wydźwięku vintage. Otwiera się wybuchem żywych owoców z cierpkimi cytrusami (cytryna, limonka i bergamotka) na górze oraz nutami zielonego jabłka i czarnej porzeczki. Oligarch jest bardzo świeży, ale też dostojny, ponieważ oprócz akordów cytrusowych i drzewno-zielonych w bazie (cedr, paczula, mech dębowy), akordów kwiatowych (słodki kwiat pomarańczy, lilia i champaca), zapach ma również aspekty aromatyczne dzięki zastosowaniu lawendy oraz tymianku. Wszystko to doprawione jest szczyptą różowego pieprzu, który jednak nie wybija się i pozostaje w harmonii z pozostałymi składnikami. Wszystko brzmi nieco kwaśno (w klimacie ginu z tonikiem dzięki jagodom jałowca) i egzotycznie, ale przede wszystkim bardzo elegancko i wyrafinowanie.

Podsumowując, to bardzo dobre perfumy dla mężczyzny, który wie, czego chce i wie, jak to osiągnąć.

Inne perfumy marki Roja Parfums

Zobacz również