APEX Eau de Parfum

© Fotografia autorstwa Planar Parfums. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, dystrybucja oraz jakiekolwiek wykorzystywanie bez zgody właściciela praw autorskich jest surowo zabronione.

Roja Parfums

Marka

Roja Parfums

Strona www

https://rojaparfums.com

Perfumiarz

Roja Dove

Rok premiery

2021

Płeć

Unisex

Dominująca nuta

Cyprys

Opis perfum

Żyjemy by rozwijać się na wielu płaszczyznach poszukując najlepszej wersji samego siebie. Każdy z nas ma określone cechy, które determinują nasz charakter i osobowość. Mocne i słabe strony. Ludzie od wieków poszukiwali inspiracji w naturze oraz świecie zwierząt. Ich naturalna siła, instyknty, zawsze budziły podziw u człowieka, który jest najwyższym przedstawicielem istot żyjących i wyróżnia się niesamowitą ambicją. Choć jest świadomy swoich ograniczeń, jednoczesnie dąży do ich przełamywania i przesuwania poprzeczki własnych możliwości. Budowanie tej wewnętrznej siły często opiera się poszukiwaniu swoich najsilniejszych cech by wykorzystać pełnię własnego potencjału.

Green de Roja

Czy zapach może nam w tym pomóc? Jeśli mówimy o pewności siebie, z pewnością. Idea znalezienia najlepszej wersji siebie przyświecała Roja Dove przy tworzeniu najnowszego zapachu tej marki, APEX. Coś zupełnie innego niż mogłem poznać z tej marki dotychczas. Z pewnością jest to ukłon w stronę nowej, szerszej (i prawdopodobnie także młodszej) grupy odbiorców. To zapach niesamowicie uniwersalny, łączący w sobie świeżość (powiew cytrusów z mandarynką w roli głównej, obok także słodki ananas) z wyrafinowaną zieloną głębią. Uwagę zwraca również zupełnie inny niż dotychczas flakon, opakowanie i marketingowa otoczka, która widać, że była niezwykle pracochłonna (widzieliście video promocyjne?).

W bazie tradycyjnie znalazł się bogaty koktajl nieco cięższych nut, ale w mojej ocenie dominują tam nuty ziemiste i balsamiczne takie jak balsam jodłowy, ziemista paczula, mokre drzewo sandałowe, nuty zielone (cyprys, mech dębowy). Elementy skóry, kwiaty, kadzidło są nieco mniej wyczuwalne, ale z pewnością tam występują.

Całość tworzy bardzo smooth kompozycję, w której tak naprawdę niezwykle ciężko jest wyodrębnić poszczególne nuty. Zapach jest niezwykle męski z dobrą długowiecznością i projekcją. Sztuką Roja Dove było stworzenie może nie totalnie unikalnego zapachu, ale z pewnością nowoczesnego zapachu, wpisującego się w grupę szyprów, z delikatnym klimatem męskich perfum z lat 90. To czyni APEX zapachem wartym uwagi... a ja sam, go lubię jako mój codzienny zapach, może nie na wyszukane okazje, ale do pracy lub na spotkanie z przyjaciółmi, z pewnością.

Inne perfumy marki Roja Parfums

Zobacz również