Eau de Yuzu

© Fotografia autorstwa Planar Parfums. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, dystrybucja oraz jakiekolwiek wykorzystywanie bez zgody właściciela praw autorskich jest surowo zabronione.

Nicolai Parfumeur Createur

Marka

Nicolai Parfumeur Createur

Strona www

https://pnicolai.com/

Perfumiarz

Patricia de Nicolai

Rok premiery

2020

Płeć

Unisex

Dominująca nuta

Yuzu

Opis perfum

Kolejna orzeźwiająca rewelacja wydana przez tę szlachetną markę perfumową z Francji. Eau de Yuzu to jeden z moich ulubionych letnich zapachów, ponieważ jest niezwykle świeży, jasny i niesamowicie naturalny. Wszystko sprowadza się do uderzającego akordu Yuzu, małej (ale drogiej) żółtej cytryny (krzyżówka Satsuma - dzikiej mandarynki i Ichang Papeda), która jest bardzo popularna w Azji, zwłaszcza w Japonii, Chinach, Korei i Tybecie. Jej zapach jest wieloaspektowy, ponieważ zapewnia jednocześnie świeże i gorzkie doznania, jest również lekko zielony, lekko kwiatowy i bardzo unikalny. Dla mnie to jak połączenie skórki cytryny, grejpfruta i mandarynki. Yuzu otoczona jest jałowcem, który dodaje nieco aromatycznego charakteru.

Dobrą trwałość zapachu osiągnięto poprzez nuty bazowe, takie jak drzewo gwajakowe, paczula i wetyweria, ale nie wybijają się one i nie zmieniają profilu zapachowego, zapach wciąż pozostaje cytrusowo świeży, choć nieco bardziej drzewny. Yuzu jest obecne od początku do końca i to jest coś, czego osobiście szukam w zapachach cytrusowych i co sprawia, że ​​w moich oczach są warte uwagi.

Inne perfumy marki Nicolai Parfumeur Createur

Zobacz również