Ralli

© Fotografia autorstwa Planar Parfums. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, dystrybucja oraz jakiekolwiek wykorzystywanie bez zgody właściciela praw autorskich jest surowo zabronione.

Nakuna Helsinki

Marka

Nakuna Helsinki

Strona www

https://nakunahelsinki.com/

Perfumiarz

Jordi Fernández

Rok premiery

2020

Płeć

Unisex

Dominująca nuta

Róża

Nuty głowy

Cedr Róża

Nuty bazy

Wanilia Piżmo Amber

Opis perfum

Po Avanto Ralli to mój drugi zapach (z 5 wydanych do tej pory) z Nakuna Helsinki - interesującej marki z Finlandii. Ralli to kwiatowo-orientalny zapach, w którym główną rolę odgrywają nuty róży oraz nuty drzewne. Jest to mocny, lekko orientalny, nieco słodki i bardzo intrygujący zapach. Od pierwszego powąchania wydaje się bardzo „gęsty” i obfity. Wyobrażam sobie drewniane pudełko przywiezione z Dakaru, wypełnione zapachem tego miejsca oraz płatkami róż.

Najbardziej wyczuwam tutaj orientalne przedstawienie róży dzięki połączeniu ambry z nutami drzewnymi (najbardziej wyczuwalny jest cedr, następnie sandałowiec i oud). Różowa etykieta sugeruje, że Ralli jest zapachem bardziej kobiecym, ale moim zdaniem jest to świetny unisex, który z czasem staje się nawet bardziej męski. W bazie znajduje się również piżmo i wanilia, które wzmacniają całą kompozycję i sprawiają, że jest bardziej krągła i złożona.

Inne perfumy marki Nakuna Helsinki

Zobacz również