Radical Rose

© Fotografia autorstwa Planar Parfums. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, dystrybucja oraz jakiekolwiek wykorzystywanie bez zgody właściciela praw autorskich jest surowo zabronione.

Matiere Premiere

Marka

Matiere Premiere

Strona www

https://matiere-premiere.com/

Perfumiarz

Aurelien Guichard

Rok premiery

2020

Płeć

Unisex

Dominująca nuta

Róża stulistna

Opis perfum

Jest wczesny majowy poranek w małej wiosce na południu Francji niedaleko Grasse. Wprawne ręce starannie zbierają kwiaty tego rzadkiego gatunku królowej kwiatów, jakim jest oczywiście róża. Tak wygląda każdy majowy poranek na ekologicznej farmie róży stulistnej Aureliena Guicharda, jednego z trzech założycieli i mistrza perfumiarstwa Matière Première. Rano róże zaczynają kwitnąć i trzeba się spieszyć, być ostrożnym i precyzyjnym, bo dopiero wtedy można zerwać te delikatne kwiaty i zrobić z nich olejek zapachowy. Do wyprodukowania 1,3 kg absolutu róży stulistnej potrzeba 1000 kilogramów kwiatów, pasja i poświęcenie są niepoliczalne.

Sądzę, że Radical Rose to wyjątkowe perfumy dla Auréliena Guicharda, który stworzył to arcydzieło, również dlatego, że był zaangażowany w proces tworzenia, od sadzenia rośliny, poprzez zbiory, aż po butelkę perfum. Mógłby nam opowiedzieć wszystko o 2-Fentyloetanolu, Geraniolu, Citronellolu musującym w Rose Centifolia, ale to, co znalazłam, to emocje, głębia i… miłość. Jeśli zależy Ci na kimś, nie dawaj kwiatu innego niż róże, ponieważ one zawsze były tam, gdzie są emocje.

Kiedy w zeszłym roku odkryłem Radical Rose, od razu wiedziałem, że mam do czynienia z czymś wyjątkowym. Potem zacząłem odkrywać różane zapachy innych marek i zdałem sobie sprawę z jednego... Moje pragnienie stało się tak silne, że okazałem trochę miłości... sobie

Inne perfumy marki Matiere Premiere

Zobacz również