Gozo

© Fotografia autorstwa Planar Parfums. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, dystrybucja oraz jakiekolwiek wykorzystywanie bez zgody właściciela praw autorskich jest surowo zabronione.

Jeroboam

Marka

Jeroboam

Strona www

https://jeroboam-paris.fr

Perfumiarz

Vanina Muracciole

Rok premiery

2020

Płeć

Unisex

Dominująca nuta

Tuberoza

Opis perfum

Ile radości zmieści się w tak małej 30 ml buteleczce płynnego szczęścia? Gozo to maltańska wyspa położona na skrzyżowaniu dróg Europy i Afryki, gdzie spotykają się te dwie kultury. Piękne kwiaty, Morze Śródziemne, spektakularne wybrzeże, spokojna przystań.

Może dlatego Jeroboam Gozo nie jest zbyt skomplikowany, ale w pewien sposób magiczny, a magia zaczyna się od pierwszego sprayu.To kwiatowy zapach z orientalnym akcentem. Słodka, mocna, ale subtelna tuberoza przyprawiona szafranem i zmieszana z bergamotką jest jak zaproszenie na wycieczkę po tej spokojnej wyspie. Teraz wiemy, dlaczego tym razem Jeroboam zmieniło kolor flakonu z czarnego na pomarańczowy. Pomarańczowy pasuje tutaj znacznie lepiej.

Gozo jest słodkie, ale słodycz jest dobrze zbalansowana a musicie wiedzieć, że jestem nieco wrażliwy na zbyt słodkie zapachy. Kwiatowe nuty w sercu (geranium, liść fiołka) mają wzmocnić i otoczyć zapach oraz dodać pudrowego akcentu, ale zachwycająca tuberoza pozostaje w tej kompozycji gwiazdą, która z czasem blednie, ale pozostaje do końca. Zapach staje się bardziej drzewny w drydown, gdy w grę wchodzą paczula zmieszana z drzewem cedrowym, ambroksanem i białym piżmem. To, co naprawdę podoba mi się w Gozo, to to, że pomimo swojej pudrowej natury nie traci swojego wyrazistego charakteru.

Nosiłem go ostatnio kilka razy i mogę stwierdzić, że ma dobrą trwałość (na ubraniach pozostaje na zawsze) z umiarkowaną projekcją jak rozmarzona "kwiatowo-orientalna" bańka otaczająca twoje ciało.

Zobacz również