Bois Mystique

© Fotografia autorstwa Planar Parfums. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, dystrybucja oraz jakiekolwiek wykorzystywanie bez zgody właściciela praw autorskich jest surowo zabronione.

Houbigant

Marka

Houbigant

Strona www

https://www.houbigant-parfum.com/

Perfumiarz

Luca Maffei

Rok premiery

2018

Płeć

Unisex

Dominująca nuta

Cedr

Opis perfum

Houbigant Paris to jedna z historycznych perfumowych marek, (założona w 1775 przez francuskiego perfumiarza, Jean-François Houbigant), która ma za sobą wielkie dziedzictwo i tradycję. Po dołączeniu do Perris Group i rewitalizacji, marka Houbigant przeżywa swoją drugą młodość, oferując perfumy dostosowane do obecnych czasów, nowoczesne, lecz z klasycznym DNA tej marki.

Bois Mystique to jak sama nazwa wskazuje zapach przede wszystkim drzewny, a dominującym elementem jest drzewo cedrowe z domieszką drzewa gwajakowego i kaszmirowego. Nie jest to więc surowy spacer boso po tajemniczym lesie, a raczej las zamknięty w kryształowej kuli, do której możemy zajrzeć i nasycić się unoszącym z niej aromatem przy zachodzie słońca. To wyimaginowany egzotyczny las, będący wytworem bogatej wyobraźni. To okiełznana surowość, w luksusowych wyrafinowanych ramach. Elementy klasycznych fougere połączone z elementami szyprów. Zapach ma w sobie bardzo dużo klasy, niczym jak jak dobrze skrojony garnitur dla eleganckiego dżentelmena. Czy pasowałby również kobiecie? Tak, to zapach uniseksowy, ale w mojej opinii wciąż jednak idzie nieco w stronę męską. Zapach ma ostrzejsze elementy jak świeży, wibrujący imbir z cytrusami w otwarciu w otoczeniu przypraw, subtelnego kadzidła, aromatycznych nut zielonych jak cypriol czy davana, które świetnie łączą się z ciepłymi nutami drzewnymi, ich delikatną słodyczą i suchością.

Zobacz również