J'ai L'air De Ce Que Je Suis J.R.

© Fotografia autorstwa Planar Parfums. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, dystrybucja oraz jakiekolwiek wykorzystywanie bez zgody właściciela praw autorskich jest surowo zabronione.

D'Orsay

Marka

D'Orsay

Strona www

https://dorsay.paris

Perfumiarz

n/a

Rok premiery

2020

Płeć

Unisex

Dominująca nuta

Irys

Opis perfum

D'Orsay to znana i ceniona francuska marka perfumeryjna z długą tradycją. Przyglądałem się od dawna, ale kiedy pojawiła się w Galilu, nie mogłem przejść obojętnie i nie spróbować osobiście. Francuska nazwa tych perfum wydaje się skomplikowana, ale staje się prostsza, gdy ją zrozumiemy. W tłumaczeniu na polski oznacza „wyglądam jak jestem”. To perfumy, które nosimy dla siebie, a nie dla kogoś innego. To perfumy, które nie krzyczą z daleka „tu jestem”. Tworzą raczej poczucie intymności i prywatności. Są niczym manifest: jestem tym, kim jestem, a nie tym, kim inni chcieliby mnie widzieć.

Otwiera się nutami cytrusowymi w postaci mandarynki i grejpfruta, ale nie jest to orzeźwiający strzał. Owoce są tu bardzo powściągliwe i tylko subtelnie uzupełniają pudrowe, przyprawione kardamonem irysowe serce z elementami bzu na piżmowej bazie cedru. W składzie jest też drzewo sandałowe i narcyz, ale osobiście ich nie wyczuwam. Delikatna nuta liści figowych podkreśla pudrowy charakter zapachu, który emanuje kojącym spokojem z odrobiną powściągliwości.

Podejdź bliżej, wejdź po cichu do mojego świata.

Zobacz również