I am Darkness

© Fotografia autorstwa Planar Parfums. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, dystrybucja oraz jakiekolwiek wykorzystywanie bez zgody właściciela praw autorskich jest surowo zabronione.

Azman Perfumes

Marka

Azman Perfumes

Strona www

https://www.azmanperfumes.com

Perfumiarz

n/a

Rok premiery

2022

Płeć

Unisex

Dominująca nuta

Kadzidło

Opis perfum

Azman Perfumes (po arabsku Azman oznacza godziny lub chwile) to pochodząca z Dubaju marka luksusowych perfum założona przez kreatywny umysł Husena Khana w 2016 roku. Po sukcesie pierwszych perfum o tajemniczej nazwie Two minutes after The Kiss (wydany w 2021 roku) ), trzy nowe zapachy tej marki zostały wprowadzone na rynek w styczniu 2022 roku: I am dark - Nutt Wesshasartar, Killer Vavoom - Miguel Matos i Majnoon - Prin Lomros. Miałem przyjemność je poznać i podzielę się swoimi odczuciami zaczynając od I am darkness.

I am darkness to przede wszystkim zapach na bazie kadzidła. Mogę jednak zapewnić, że nie jest to zwykłe kadzidło typowo kościelne, otoczone jedynie ciężkimi nutami. Dla mnie jest to zapach, który mógłbym określić jako owocowo-kwiatowe kadzidło. Jest to bardzo bogata i złożona kompozycja, która wita nas kadzidłem doprawionym czarnym pieprzem, w otoczeniu nut owocowych i cytrusowych jak bergamotka i grejpfrut z domieszką jodły. Otwarcie jest rzeczywiście świeże, ale świeżość bynajmniej nie dominuje. W trakcie tej olfaktorycznej podróży jesteśmy raczeni obfitością kwiatów z subtelnym akcentem oudu. Mamy tu jaśmin, frangipani i białą champakę, co dodatkowo podkreśla egzotyczny charakter tego zapachu.

Choć w nucie bazowej wciąż dominuje kadzidło otoczone amyrisem, mchem dębowym i labdanum, zapach nie traci lekkości i zachowuje równowagę między świeżością owoców i kwiatów a żywiczno-dymnym charakterem pozostałych składników.

Bardzo ciekawy i kreatywny zapach, szczególnie dla miłośników kadzideł poszukujących czegoś nietuzinkowego w tej kategorii.

Inne perfumy marki Azman Perfumes

Zobacz również