hima jomo

Rok założenia

2020

Kraj

Francja

Strona www

Social media

  

Informacje o marce

A gdyby tak rzucić wszystko i jechać...w Himalaje? Dzięki marce hima jomo założonej w 2020 w Paryżu przez grupę przyjaciół, bez wychodzenia z domu można poczuć bliskość himalajskiej natury, klimatu i kultury.

Słowo hima oznacza oczywiście Himalaje, zaś jomo w języku tybetańskim oznacza "świętą matkę" i jednocześnie jest akronimem od "Joy Of Missing Out". W skrócie jest to forma umiejętności świadomego samostanowienia o sobie, otwartego mówienia "nie" lub "tak" bez obaw o poczucie wykluczenia i strachu, że coś nas omija. Dotyczy to przede wszystkim aktywności w social media. JOMO to w istocie przeciwieństwo akronimu FOMO (Fear Of Missing Out). JOMO to przyjemność czerpana z przegapiania tego co pozornie nas omija, skupiając się na tym co w danej chwili jest dla nas najbardziej istotne.

Cztery zapachy (cztery pory roku) z pierwszej kolekcji Hima Jomo stworzone zostały przez Delphine Thierry, która podjęła się wyzwaniu interpretacji wspaniałości dzikiej przyrody Himalajów, oddania klimatu i tajemniczości tych wciąż dziewiczych terenów, ich surowości, bogactwa, różnorodności z uwzględnieniem aspektu kulturowego tego regionu. W tym celu wykorzystano wiele cennych naturalnych składników występujących w Himalajach, w postaci wysokiej jakości żywic, olejków eterycznych, konkretów i absolutów.

Himalaje, piękne i majestatyczne góry, kryją w sobie niezwykłe tajemnice. Te potężne szczyty, które wznosiły się nad Azją od wieków, zachwycają swoim pięknem i dziewiczymi krajobrazami.
W ich głębi skrywają się unikalne formacje geologiczne, takie jak jeziora o niezwykłych kolorach i wodospady, które szumią z siłą i majestatem. To miejsce jest także domem dla wielu gatunków zwierząt i roślin, które nigdzie indziej na świecie nie są spotykane. W ich głębi czai się niezwykła moc, która zachwyca i zachęca do odkrywania ich tajemnic. Tych gór nie da się opisać słowami, trzeba je poczuć, doświadczyć ich siły i mocy.

Jak ukazać naturalną moc?

Ten wachlarz różnorodności i bogactwa naturalnego inspirował do stworzenia perfum hima jomo, które powstają są wytwarzane ręcznie we Francji, w Grasse. Organiczne składniki pozyskiwane w zrównoważony sposób, dostarczane są przez Maison Robertet i wśród nich znajduje się wiele składników naturalnego pochodzenia, gatunków botanicznych występujących w himalajach.

Odkryj oszałamiającą urodę Himalajów, gdzie rządzi natura i surowy krajobraz jest pokryty śnieżnymi szczytami i dziewiczymi lasami. Z różnorodnym klimatem, od podtropikalnego do arktycznego, ta region jest domem dla wielu rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Wybierz się w podróż, aby zobaczyć majestat najwyższej górskiej równiny na świecie i być zachwyconym jej surową, nieokiełznaną dziczą.

Symbolika

Pionowa orientacja napisów umieszczonych na flakonach hima jomo jest inspirowana świętymi tekstami - mantrami. Czarny korek symbolizuje czarną glinę, powszechnie stosowaną w Himalajach i ozdobiony jest od góry wygrawerowanymi inicjałami "h" i "j" , które oznaczają szczyt i korzeń wychodzący z nieba i ziemi jako potęga sił natury.

Wsparcie

Firma hima jomo przekazuje 1 euro z każdego sprzedanego flakonu na rzecz WWF, które działa na rzecz zachowania naturalnego środowiska Himalajów.

Opisane perfumy