Essential Parfums

Rok założenia

2018

Kraj

Francja

Strona www

Social media

    

Informacje o marce

Essential Parfums to francuska niszowa marka perfum i kosmetyków założona przez Geraldine Archambault w 2018 roku.

Marka została założona z myślą o dzieleniu się prawdziwą pasją do sztuki zapachów. Główny nacisk zawsze był kładziony na zapach sam w sobie, a nie na dodatki, które często przesłaniają prawdziwą esencję perfumiarstwa, takie jak ekstrawaganckie opakowania, wydatki na reklamę i opłaty licencyjne.

Założenie Essential Parfums było motywowane buntowniczym duchem, z celem przywrócenia prawdziwej esencji niszowej perfumerii. Zastosowano prostą filozofię, w której perfumiarze mieli pełną wolność twórczą, bez żadnych ograniczeń.

Marka współpracuje doświadczonymi mistrzami perfumiarstwa z całego świata (Quentin Bisch, Nathalie Lorson, Olivier Pescheux, Natalie Gracia-Cetto, Sophie Labbe, Antoine Maisondieu, Calice Becker, Bruno Jovanovic), starannie dobierając najwyższej jakości, zrównoważone składniki, które następnie przekształcane są w luksusowe, niepowtarzalne zapachy. Dzięki temu możliwe jest zakupienie tych wyjątkowych zapachów w przystępnej cenie, a jednocześnie prezentowane są one w przyjaznych dla środowiska opakowaniach.

Wpływ środowiskowy ich perfum jest zawsze starannie rozważany, a zrównoważony rozwój jest priorytetem we wszystkich aspektach procesu produkcji, od początku do końca.

Opisane perfumy